Varasemalt on juba pikka aega olnud selline eeli-eeli ilm. Pole otseselt soe, aga jope alla nagu kampsunit ka enam ei suru. Ja nüüd lõpuks tuli üks mõnus nädalavahetus, kus sai reaalselt tagi või T-särgiga välja minna.

Suvekuulutajad on oma bike’dega tänavatel möllamas ja vastu kõndivad inimesed naratavad vastu. Super! Tekkis endalgi tahtmine ennast korralikult käima tõmmata sellise imelise ilma puhul ja mis saaks selleks parem olla, kui teha üks korralik kardiring või isegi kaks.

Selleks puhuks võtsin vastu FK Kardikeskuse kutse, mille loomulikult moosise naeratusega vastu võtsin. Helistasin kohe vennale, käskisin kargu alla ajada ning end valmis panna. Kiirelt sai välja pakutud kardiraja külastus veel kahele sõbrale ja mõnus kamp oligi koos. Tegin kõne ka FK’sse, et üle küsida kas peaks eraldi aja broneerima või kuidas neil üldse see süsteem on. Sellega selgus, et FK rada oli broneeritud eraürituse raames kuni kella 4-ni, seega on hea mõte alati enne minekut üle küsida selliseid asju.

Change of plans. Suund sai võetud kiirelt Viimsi poole, et võtta ilmast viimast. Tegime vennaga hetkeks paarid kohvid mereäärses Noa restoranis ja piilusime päiksest ehmatunud kissis silmadega merd. Aeg läks jube kiirelt, vaatasin igaks juhuks ülekuumeneva nutitelefoni ekraani ja kell näitaski juba mineku aega. Hüpe autosse, nauding ilusast päevast tingitud ummikutes ja olimegi kohal. Lõpuks ometi raja ääres, rehvivilin paitas kõrvu ja „sportmuruniidukid“ vurasid mööda asfaldit ringi.

Kohale jõudsid ka Ardo ja Jakob, kelle olin kampa kutsund. Lõime käpad kokku, täitsime ametlikud vormid ja juba oli kiiver peas ning ootusärevus peal. Saime kaua oodatud kutse tantsule ja valisime oma neljarattalised paarilised välja. Instruktaaž oli selge ja lühike. Mootor tõmmati käima, kiire rehvide soojendusring ja sõit võis alata. Olin esimest korda sellel rajal ja kogemus oli korraga üllatav, proovilepanev ja äge. Distants on arvestatav ja ülesehitus mõnus. Oli tükk aega pusimist, et leida head trajektoori, kiirust ja üldist karditunnetust kurvide läbimiseks.

 

Teine sõit oli juba korralik parandus eelnevale. Raja ja kardi eripärad olid vaikselt juba selgeks saanud ning kiirus, adrenaliin ja hasart järgmisest kardist mööduda kasvasid veelgi. Kena kaks ringi oli tõeline võitlus ees oleva kahe kardiga. Kord püüad vasakult, kord paremalt poolt enne kurvi nina vahele saada, et seda magusat möödasõitu teha. Tõsiselt lahe!

 

Veelgi positiivsem üllatus oli pärast ees olevate sõitjatega lahingut mööda sõites näha, et istme tagant ilmusid mummudega teksad – need olid kaks pagana hea sõidujoonega tüdrukut, kes mu elu keeruliseks tegid! Niiet kutid, viige oma neiud sõitma, nad võivad seda sama palju nautida… või rohkemgi, kui sulle „tagatulesid“ näidatakse! Soovitan soojalt kõigil ikka vähemalt 2 sõitu teha, et esimesega saada natukenegi koguda enesekindlust ja järgmisega juba nautida puhast sõidurõõmu!

Enne kui veel mootoridki seisma pandi oli juba suur muljetamine, mis kellel juhtus ja kuidas sõiduga läks. Ringiajad anti kätte (seda tehakse iga sõidu lõpus ja kõik on ilusti nimeliselt märgitud aegadega) ja vähe sellest, et Jakob oli teinud esimesel sõidul juba hooaja teise aja, siis nüüd oli ta ennast hooaja esimeseks sõitnud. Tõsi küll hooaeg pole just kuigi pikk olnud, aga no kuulge – võit on võit!

Selle aasta esimene- ja olen kindel, et kaugeltki mitte viimane sõit kardiga! Kui tekkis ka endas väike sõidupisik või tahaksid kellegile sellist mõnusat elamust kinkida, siis vaata siia: https://chilli.ee/vaata-kingitust/fk-keskus-valirada


Kerth on Team Chilli liige, kes katsetab erinevaid Chilli elamusi. Kui ka Sina sooviks saada Chillijaks, siis vaata siia.