Ühel ilusal septembrikuu õhtul õnnestus mul külastada armsat Tartu restorani – Umb Roht.

Restorani jõudes tervitas meid särasilmne teenindaja, kes lubas meil sobiva laua valida. Kuna õhtu oli äärmiselt soe ja ilus, otsustasime istuda õues, sest kauaks meil neid sooje suveõhtuid veel ikka ok. Külmakartlike rõõmuks olid saadaval ka pleedid ja soojalambid,  kuid sel õhtul ei vajanud neid väga keegi.

Enne kui jõudsime menüüst meelepärased road valida, jäime pidama sealsel joogimenüül ja peab ütlema, et sealne kokteilivalik on tõeliselt ahvatlev. Alustasime õhtusööki mitte just kõige traditsioonilisema valikuga –  Gin & Toonik ja maitses oi kui hästi!

Toidumenüüst ei olnud meil samuti väga raske valikut teha, kuigi kõik tundus isuäratav, siis tänu abivalmile teenindajale jõudsime üsna kiiresti otsusele. Eelroogadeks valisime böfi ja kammkarbi, pearoogadeks metssea ja pardirinna ning magustoiduvaliku otsustasime lõppu jätta.


Oh üllatust, kui eelroad lauda saabusid. Milline serveering! Kõik nägi väga kaunis välja ning lisaks toidule olid ka lauanõud juba omaette aksessuaariks. Mulle väga meeldis, et teenindaja tutvustas põhjalikult, mida head me oma taldrikutelt leiame. Ja tuleb tunnistada, et koostisosad on tõepoolest väga huvitavad ja seda ainult heas mõttes!

Õnneks ei jäänud maitseelamus visuaalsele poole mitte kuidagi alla. Maitses lausa suurepäraselt, nii böff kui kammkarp. Sama lugu ka pearoogadega, toidu presentatsioon 10st 10 ja maitsed samuti super. Mina kusjuures ei olnudki varasemalt metssiga söönud, see oli selline mõnusalt suitsune. Soovitan proovida!


Kuigi kogused ei tundunud üldse suured, siis kõhud olid tegelikult juba üsna täis. Aga ühe magusa ampsu jaoks on alati ruumi, eks 😉 Kuna minu kaaslane on pigem soolase austaja, tellis tema lõpetuseks hoopis juustuvaliku. Mina valisin aga kasemahlahüübe, mis oli väga omapärane ja mõnusalt kerge. Seega kui on tunne, et kõht on liiga täis ja enam ei mahu, siis see kasemahlahüüve on just õige valik!

PS! Juustuvalik oli päris pirakas, aga nii maitsev, et kadus taldrikult päris kiiresti – nii kiiresti, et unustasin isegi pilti teha 🤭


Restoranile Umb Roht, tuhat tänu! Meil oli tõepoolest väga tore õhtu ja saime mõnusa maitseelamuse!

Soovid samuti antud restorani külastada või otsid kellelegi kingitust? Soeta kaunis kinkekaart, mis hõlmab õhtusöögipaketti kahele inimesele.