Tõmbasin kopsud õhku täis ja valmistusin tavapäraseks juustupahmakaks. Number 44 kingad oleks selleks ideaalne kandidaat kuna füüsilist aktiviteeti harrastavate meeste jalad ei pretendeeri just “Eesti Aasta Lõhna” tiitlile…

Mida ei tulnud, oli see lõhn. Kas tõesti leidsin oma elu esimese bowlingusaali, kus kingade eest on head hoolt kantud? Koha, kus pudel Cutasepti on rohkem au sees, kui purk jääkülma Coca-Colat Ameerika kinodes? Täitsa võimalik.

Sussid jalas, rada 14 avatud, bataadifriikad laual, käepärased kuulid välja valitud, lai naeratus näol – aasta esimene bowling võis alata.

 

Algajaõnn garanteeris kahes esimeses raundis kaks X-i, pärast mida olukord normaliseerus. Vahepeal pihta, vahepeal mitte. Üritad pingsalt meelde tuletada, mis papa vanasti õpetas: käsi otse taha, pöidlaga määra kuuli suund, võimalikult sujuv liigutus… Ei tea. Vahepeal lähevad kõik järjest maha ja mõtled, et “kammoon, kutid, see nii lihtne ju”. Viis minutit hiljem loobid järjekindlalt seitsmeid ja kaheksaid ning imestad, kuidas elu nii viltu läheb.

Vahepeal avastan end mõttelt, et siin oleks ju täitsa hea lastel sünnipäeva pidada. Enne kui mõte jõuab settida, võetakse saali vasakpoolsest otsast üles “õnnnneeee sooooovime sullllll”. Jackpot. Teises nurgas ka pikad lauad olemas, et ekstra popid noored või töökollektiivid saaksid soovi korral pidulauas istuda.

 

Protip! kolmekesi jõuab ühe tunni jooksul umbes 2,3 mängu teha. Neljakesi peab tempot hoidma, et kaks täismängu teha. Esimeses mängus saan auväärt teise koha, teises saan end lohutada teadmisega, et jõudsin esikolmikusse.

Leidsin rõõmu veel kolmest väikesest asjast. Esiteks on AMB Akadeemia bowlingusaalis diivanid väga mugavalt asetatud, et saaksid nii mängu jälgida kui ka laualt süüa-juua haarata ja sõpradega suhelda.

Teiseks pakub arvuti palju erinevaid mänge. Kui meie võtsime kõige tavalisema mängu, siis sinna juurde pakkus kompuuter huvitavat infot. Näiteks kui kiire oli esimene vise, kui tihti saad kõik kurikad maha jne.

Kolmandaks loeb tabloo sulle enne lõppu minuteid, et teaksid täpselt, millal aeg läbi. See ei ole alati nii mugav olnud.

Tund läbi, tuju hea. Tuleks teinekordki. Sussid värsked, toit maitsev, hind võrdlemisi taskukohane, palju radasid, kuulid terved. Kui tundus lahe, siis kuni 23.05 saad Chillist Akadeemia ja Al Mare bowlingu pakkumise tervelt 63% soodsamalt!


Silver on Team Chilli liige, kes katsetab erinevaid Chilli elamusi. Kui ka Sina sooviks saada Chillijaks, siis vaata siia.