On vähe hirme, mis inimesi rohkem ühendaksid, kui vabaduse kaotus. Seetõttu on põgenemistoad ideaalsed kohad, kus sellest hirmust tingitud adrenaliini nautida. 

Minu põgenemistubade staaž on umbes viiekas. Üldjuhul ei ole põgenemine õnnestunud. Kuues kord tuli hiljuti, kui haarasin võimalusest ja suundusin Pärnu vanglasse. Et sealt põgeneda. 

Korraga mahutab kuni 2007. aastani aktiivselt töötanud Pärnu vangla 24 põgenemishimulist inimest. Viimase 12 aasta jooksul on ta selgelt ajahambale jalgu jäänud ja ehk isegi meelega retromaks “kaunistatud”.

Põgenemised toimuvad ürituste vormis, seega tuleb aegsasti uurida, millal võimalik tulla. Tausta uurides tundus see olevat hea koht, kus sünnipäeva või poissmeesteõhtut korraldada. Naljakal kombel nendest teine minu külastuse ajal juhtus.

Vangla väravad avati 17:00, seega jõudis 16:50 ajal poissmeestega kohtudes kiirelt paar energiaringi teha ja oligi minek.

Punased rauduksed käägatasid lahti ja kinnipeetavad marssisid väravatest sisse. Näoga traataia poole ja entusiastlikult rolli sisse elanud naisvangivaluri käratuste saatel viidi kogu seltskond oma kongidesse. Kokku oli 8 kongi ja vangid jagati 6-liikmelistesse tiimidesse. Mis on hea, sest nii sai uute inimestega tuttavaks.

Vanglale kohaselt konfiskeeriti enne sisenemist telefonid, seega fotojäädvustusi ei saanud palju teha.

Kuna liiga põhjalik kirjeldus toimiks spoilerina, siis ütlen vaid üht: kogu kogemus oli väga ehe. Korduvalt sai rõõmustada edusammude üle ja korra ka kurvastatud kui heakorra rikkumise eest meie tiim kartsa visati.

Tavalised põgenemistoad on ehk närvesöövamad, kuna 1h jooksul on pulss pidevalt üleval, siis oli rõõm nentida, et ka kolmetunnise põgenemise jooksul ei hakanud kordagi igav. Ainult, et söö enne minekut kõht täis. Siis hea olla 🙂

25 € kolme tunnise ürituse peale panna on väga ladna. Kolmetunnine kardisõit läheb maksma ligi 10 korda rohkem (kui 12 minutit on 15 €). Kui Sinagi soovid “vangi minna”, siis piilu pakkumist siit.

Psst! Üritus sobib ka väliskülalistele, kuna vihjed on olemas ka inglise keeles.


Silver on Team Chilli liige, kes katsetab erinevaid Chilli elamusi. Kui ka Sina sooviks saada Chillijaks, siis vaata siia.