Arvestades, kui lühike on Eesti suvi, proovin alati just siis nautida kõike seda, mida talvise ilmaga teha ei saa. Seega otsustasin reede õhtu veeta tavalise telliskivi resto asemel hoopis sõbraga aurik Katharinal. Ütlen juba ette ruttavalt, et paremat otsust ei oleks me saanud teha!

Aurik väljus suurepärase vaatega Lennusadama kai juurest, mis on võrreldes tavalise sadamaga juba omaette kogemus. Edasi võttis meid aurikul vastu suure naeratusega meeskonnaliige, kes hoolimata meie väikesest hilinemisest, viskas nalja ning soovitas kaasa haarata tutvustava infovoldiku. Olles lõpuks trepi teise korruse VIP alasse leidnud, ootasid meid seal ees tervitusjook ning rootsilaua stiilis õhtusöök.

Valikuid oli tõesti palju! Mitu erinevat salatit, nii värskeid kui ka eestlaslikke makaroni- ja kartulisalatite variatsioone. Lisaks sooja toiduna nii kala kui ka kana- ja sealiha ning kartulid, riis ja juurviljad. Ütlen ausalt, et raske oli otsustada, mida oma taldrikule tõsta, sest silmadega oleksin hea meelega terve laua tühjaks söönud! Küll aga läksin seekord seda teed, et vähem on rohkem ning minu taldrikul lõpetasid kanaliha vardad, ürdikartulid ning Caesari salat. Lisaks tellisime juurde pudeli valget veini, et niigi toredale õhtule veelgi särtsu lisada.

 

Kõhud täis, liikusime välja värske õhu kätte. Sealt avanes suurepärane vaade Tallinna vanalinnale ning nauding sai jätkuda. Pirita poole jõudes hakkasime aga äraarvamise mängu mängima. Elades kesklinnas oli see piirkond meie jaoks võõras.

Poole sõidu pealt toodi lauale aga ka magustoit, milleks oli suur koogi- ja puuvilja valik. Valisime enda lemmikud välja ning istusime lauda nautima.

Sõidu lõpu otsustasime veeta auriku katusel, kust avanes imeline vaade Tallinna siluetile, mille tegi veelgi kenamaks loojuv päike.

 

Sadamasse tagasi saabudes nõustusime, et see oli üks mõnusamaid kogemusi, mis meil viimasel ajal olnud on. Seega kõik, kes soovivad oma kallimale või heale sõbrale rõõmu teha veidi erilisema õhtusöögiga võiksid just selle endale valida.


Susanna on Team Chilli liige, kes katsetab erinevaid Chilli elamusi. Kui ka Sina sooviks saada Chillijaks, siis vaata siia.