Mõni aeg tagasi avati T1 Mall katusel 120 m kõrgusele viiv vaateratas. Endamisi mõtlesin, et tore ettevõtmine, aga ise suurt huvi ei tundnud, et seda proovima minna. Siis leidsin Chillist aga SELLE vahva pakkumise ning siis ma mõtlesingi, et miks ka mitte.

Viskasin pilgu peale ilmateatele, et leida ilus päikeseline päev. See kord võtsin kaasa oma venna, kes armastab selliseid vaateid sama palju kui mina. Sobiv ilm välja valitud ja aeg kokku lepitud – MINEK!

Ootusärevus vaaterattale lähemale jõudes suurenes, sest mulle meeldivad kõrgused ja see vaade, mis neist avaneb.

Vaateratta juures meid juhatati ühele trepile, mis oli üks sissekäikudest kabiini (neid oli kokku 4). Rahvast oli, aga õnneks mitte nii palju, et oleks ennast pidanud võõrastega ühte kuubikusse ära mahutama.

Kui kirjas on, et igasse kabiini mahub 6 inimest, siis reaalsuses on kõige parem pressida sinna 4 täiskasvanut, sest nii jääb natuke ruumi ka jalgade ja kätega vehkimiseks. Mida vähem inimesi seda paremini saab seal fotoshooti teha.

Soovitan siiski mitte väga kaua kulutada pildistamisele ja rohkem nautida seda hetke ning ilu ümberringi, sest sõit läheb kiirelt.

Nii nagu ka nende kodulehel, siis kestab sõit 12 minutit ja tehakse 3 tiiru. Kabiinides on väga mugav ja hubane ning ei kõiguta üldse nii palju kui ma arvasin (kui siis hästi natukene). Positiivne on ka see, et sõidu ajal ei tekkinud hirmu turvalisuse üle.

Kokkuvõtvalt saab öelda, et see on üks nendest kogemustest elus, kus sa käid ühe korra, aga sa oled väga rahul. Olen rõõmus, sest planeerisin päikeseloojangus sõidu selge taevaga ja see oli täpselt nii hea kui arvasin ehk siis SUPER!

PS! Väga mõnus koht, kus teha üks romantiline sõit päikeseloojangus!

Pileti Skywheel of Tallinn vaaterattale saad soetada siit


Kristiine on Team Chilli liige, kes katsetab erinevaid Chilli elamusi. Kui ka Sina sooviks saada Chillijaks, siis vaata siia.