Restoran Nipernaadi on inspireeritud puhtast ja kodumaisest toorainest, millest valmistatud toitude maitsekoosluses peitub hoolitsus ja armastus.

Laua reserveerimisega läks lihtsalt. Nädala keskel oli võimalik juba samaks õhtuks broneering teha. Kiire elutempo juures on see suureks eeliseks. Nipernaadi atmosfäär on restoranile kohane – mõnusalt hubane valgus, maitsekalt sisustatud interjöör ning mugavad toolid.

Eelroaks tellisin tiigerkreveti-salati tsitruselises kastmes; pearoaks maakivigrillil Rohumaa lihaveise sisefilee ahjukartuliga; ning magustoiduks sõrniku passeeritud õunaga. See kolmekäiguline õhtusöök oli nagu rusikas silmaauku. Olen suur mereandide ning veise sisefilee fänn ja ma ei pidanud pettuma. Tsitruseline kaste liitis tiigerkrevetid ja salati nagu võluväel ühtseks maitseelamuseks, mis lihtsalt kutsus järgmist suutäit võtma.

Rohumaa lihaveise sisefilee serveeriti maakivigrillil. See tähendab, et puitaluse peale oli asetatud 380 kraadini kuumutatud maakivi tükk, mille peal paiknes lihtsalt imelist värvi särisevalt ahvatlev veise sisefilee tükk. Just nimelt särisevalt, sest veis oli toores ja sellest väiksemaid tükke lõigates sain kuumal maakivigrillil liha just enda maitse-eelistuse järgi parajaks küpsetada. Lisaks grillimisele pakkus põnevust erinevate maitsekoosluste tekitamine. Sisefilee serveeriti koos soola- ja pipraveskiga ning veel kuue maitseainekausikesega. Nende seast võis leida erinevaid rohkem ja vähemvürtsikaid maitseainesegusid, kui ka traditsioonilist tüümiani, oreganot ja cayenne’i pipart. Sain lasta fantaasial lennata ning katsetada erinevaid maitsekooslusi.

Selleks, et kogu õhtusöök liiga tuttav ja turvaline ei tunduks, võtsin magustoiduks sõrniku passeeritud õunaga. Kui kellelgi kangastus nüüd silme ette nõukaajast pärit kohupiimakotlet, siis kaugel sellest. Õhulistele sõrnikutele ja magusale passeeritud õunale pakkus happelisemat tasakaalu marjavalik: maasikad, vaarikad, mustikad, punased sõstrad ning füüsal. Magustoidust sai väärikas lõpp imemaitsvale kolmekäigulisele õhtusöögile.

Omakorda lähevad kiidusõnad veel portsjonite suurusele. Ainuüksi sisefilee tükk avaldas muljet ning kõiki roogasid oli serveeritud heldelt. Isuka inimesena suutsin kõik ära süüa, kuid olen kindel, et mõni teine saaks pelgalt eelroast kõhu täis.

Nipernaadi väärib oma kohta Eesti Top Restoranide seas!


Soovid samuti antud restorani külastada või otsid kellelegi kingitust? Soeta Chillist kaunis e-kinkekaart, mis hõlmab õhtusöögipaketti kahele inimesele.